Svatební dary a dárečky

Dárečky pro svatební hosty

Výslužky už nejsou v módě!!! Respektive pomalu ustupují do pozadí a místo nich si svatební hosté ze svatby stále častěji odnášejí spíše drobné upomínkové předměty nebo laskominky. Asi nejčastější formou dárků z oblasti laskomin jsou svatební vínečka, čokoládky, mandličky (v bílé nebo krémové barvě – obvykle podle barvy svatebních šatů nevěsty) nebo perníčky.

7.6.2021

Pokud je opatříte třeba vlastní etiketou nebo na ně necháte napsat jména jednotlivých hostů a uděláte z nich tak zároveň i jmenovky na stoly, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jenže pro ty, kdo se ve svatebním prostředí pohybují delší dobu (některým zapáleným nevěstám zaberou svatební přípravy třeba i dva roky) už jsou výše zmíněné dárečky podobně tradiční, jako samotná svatební výslužka. Čím tedy obdarovat hosty, aby je dárek skutečně potěšil a zároveň ohromil svojí originalitou? Zkusme nejprve zabrousit do oblasti jídla a všeho s ním spojeného. Tady je totiž výběr nepřeberný. Ale lízátka či žvýkačky s vaším monogramem nebo párky v konzervě s nápisem „Dokonalý páreček“ pořád nejsou nijak inovátorským překvapením. Kdyby váš ale přece „mňam varianta“ lákala (a patříte mezi ty, které čeká podzimní svatba), možná se vám zalíbí tento nápad: přelepte nezralé ovoce na stromě (ideálně jablka, hrušky...) kouskem neprůhledné lepicí pásky, kterým vytvoříte např. nápis „Jana a Pavel“ a nechejte ovoce na stromě dozrát. Tenhle nápad se sice na svatebních tabulích v českých luzích a hájích párkrát objevil, ale pořád je to ještě varianta, která se vyskytuje jen zřídka a hosty pobaví i potěší zároveň. A pokud jste velcí hračičkové a máte dostatek volného času, nalepte na každé ovoce jméno jednoho hosta a ovoce pak také použijte jako jmenovku. Mít vlastí hrušku s vypáleným jménem, to se jen tak někomu nepoštěstí.

Protože jsme vám ale slíbili originálnější tipy na hony vzdálené od tématu jídla, pojďme se pustit do jiných vod. Základem dobrého nápadu je, aby dárky charakterizovaly vaši osobnost, zkrátka připomínaly, že jsou právě a jen od vás dvou. Pokud máte ústřední téma svatby, není nic jednoduššího, než sáhnout po něm. V praxi to může vypadat třeba tak, že na svatbě s tématem „fialky“ obdarujete své hosty při odchodu voňavým polštářkem, masážním vonným olejíčkem nebo třeba jen kytičkou sušených fialek. Téma „mafiáni“ zase může pro Vaše hosty znamenat příležitost, odnést si ze svatby vodní pistolky v barevném ladění svatby (se kterými si mimochodem také přímo na místě můžete užít spousty legrace). A nějaké obecné tipy? Milovníkům „starožitností“ a památek trvalého charakteru by se mohly zalíbit třeba svatební pamětní mince či vlastní pečení sada, zrcátko nebo jakýkoli reklamní předmět typu propiska potiskem s vaašimi iniciálami. Ať už své hosty obdarujete klasickou krabičkou plnou cukroví nebo třeba skládankou puzzle s jejich vtipnou fotkou stáhnutou z Facebooku či vystřiženou z rodinného alba, přejeme vám hlavně, ať se vám celá svatba vydaří přesně podle představ!


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební dary a dárečkyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2021 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena