Organizace a koordinace

Rozdílný pohled generací na svatbu

Ale to za nás nebývalo… A to my jsme to tehdy měli tak a tak...

16.3.2021

S přípravou svatby je to podobné, jako když čekáte miminko. Ať se vám to líbí nebo ne, tak nějak automaticky dostanete tolik nevyžádaných rad, že nebudete vědět, co s nimi. Pokud jste našimi pravidelnými čtenáři, už asi tušíte, jaká bude naše rada, co se tohoto týče - zkrátka dotyčnému odpovězte, že děkujete, ale SVOJI svatbu si zařídíte po svém. Oni už tu svoji měli.

Ale pozor! Boje (nejen) s budoucí tchyní a tchánem bývají v tomto ohledu prvním příznakem toho, jak se bude i do budoucna odvíjet váš vzájemný vztah, takže si sice důsledně trvejte na svém, ale používejte ten správný tón.

A abyste dostali i pár praktických rad, tady jsou odpovědi na ty nejčastější zvídavé dotazy:

A proč se neberete v kostele?

Toto téma můžete jednoznačně obhájit postojem druhé rodiny k dané víře nebo tím, že váš partner nemá k církvi tak blízko, jako vy.

Vy jako nebudete rozbíjet talíř, jíst s bryndákem a fotit párové fotky hned po obřadu? - proč to není modré a velkým písmem jako ostatní otázky? Protože se nám zrovna tyto tradice nelíbí a místo nich na vás čeká jiný program. Nechejte se překvapit, jaký, ale nebojte se - už to máme vymyšleno!

Ty nebudeš ráno odjíždět z domu?

Ne, nebudu. Rozhodli jsme se mít celou svatbu na jednom místě, abychom si to všichni mohli užít - včetně vás. Uvidíte, že nám zpětně dáte za pravdu, mami a tati.

To jako nebude ani svatební kolona?

Není proč, ale určitě se postaráme o rozvozy hostů, a pokud budete chtít po cestě domů troubit, klidně o to řidiče můžete poprosit :)

A co vývazky?

Ty nemáme, protože nechceme zbytečně píchat hostům do hezkého a často i drahého oblečení. Navíc jejich připínání před obřadem zdržuje, spoustě hostů upadnou nebo zvadnou… a tak jsme se rozhodli peníze za ně raději investovat do…. doplňte libovolnou věc.

Proč si to nenecháš napéct u sousedky Novákové?

Protože Jana / Honza (doplň jméno nevěsty či ženicha) má oblíbenou cukrářku / cukrárnu XYZ a vždycky věděl/a, že až jednou bude mít svatbu, sladké bude právě od nich.

Ano, možná je to výmluva, ale zabírá. A dá se krásně aplikovat na jakéhokoliv svatebního dodavatele :).

My vám přejeme šťastnou ruku právě při výběru těch nejlepších dodavatelů, a pokud vám nějaký ještě chybí, máme jich plný katalog!

A co se generačních bojů týče, tady máme jiné přání: “pevné nervy”! Hlavně si svoji svatbu užijte, i co se příprav týče.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Organizace a koordinaceNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2021 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena