Svatební ráno
Organizace a koordinace

Svatební ráno

Proměně dívky/ženy v nevěstu obvykle předchází spousta usilovné práce. A v den D bychom už jen měly, my nevěsty, sklízet, co jsme si zasely. Za sebou už byste tedy měla mít zkoušku účesu i líčení, úpravu nehtů a samozřejmě výběr svatebních šatů. Jak ale ve svatební den postupovat, na co si dát pozor nebo nezapomenout? Právě o tom je náš dnešní článek, který vám přináší několik rad a tipů. Tady jsou:

18.5.2020

1. PEČLIVĚ VYBERTE MÍSTO, KDE SE BUDETE CHYSTAT

Proč? Protože abyste se cítila a všechno probíhalo v pohodě, mělo by se dodržet několik faktorů. Prvním z nich je dostatek prostoru. Do místnosti se musíte vejít nejen vy, ale minimálně ještě také kadeřnice, vizážistka, fotograf a často i kameraman, možná i spousta vašich družiček. A k tomu, aby svoji práci mohli dělat dobře, všichni potřebují nejen prostor, ale i dobré světlo. Místo by rozhodně nemělo být průchozí, přece nechcete, aby vás, nevěstu, viděli vaši hosté nebo dokonce ženich ještě před tím, než bude proměna hotová?

Co se týče lokace, v ideálním případě si pro přípravy vyberte místnost, která je mimo veškeré dění příprav všech ostatních. Nevěsty, které se připravují doma, se často neubrání tomu, že tu vejde do místnosti zvědavá maminka, onehdy zase tetička, pak asi tak deset kamarádek, které „jen nakouknou“ a efekt proměny tak zase ztrácí svůj lesk. Navíc vás nejspíš budou (i když to určitě myslí v dobrém!) rozptylovat a vám tak můžou utéct drahocenné minuty, které potom chybí na cestu na obřad. Naopak výběr hotelové pokoje nebo třeba kadeřnického salonu, ve kterém se sejdou všichni výše zmínění dodavatelé i vaše kamarádky je mnohem lepší volba. Na přípravy tak budete mít soukromí a klid, dovnitř pustíte jen toho, kdo za vámi opravdu musí nebo koho u sebe skutečně chcete mít! A poslední tip z této oblasti zní: hlavně si vyberte jen jedno místo, kde se necháte nalíčit, učesat a obléct do svatebních šatů (mimochodem – obvykle se postupuje právě v tomto pořadí). Přejezdy vám z vašeho svatebního dne jen zbytečně ukrajují čas a vám přivádí zbytečné stresy.

2. NEZAČÍNEJTE MOC BRZY!

V tomto ohledu hraje velkou roli výběr času konání obřadu. Ideální variantou je, pokud jste se rozhodli pro obřad nejdříve ve 12:00, abyste pak ráno nemusela vstávat v pět či šest hodin (navzdory faktu, že toho stejně asi moc nenaspíte) a v deset večer už pak nejspíš budete unavená tak, že pokud na hostině zůstanete do čtyř do rána, na svatební noc zřejmě můžete rovnou zapomenout. Také kruhy pod očima a zašedlá pleť nejsou na svatebních fotkách nic moc, i když je pravda, že šikovná vizážistka si s nimi umí hravě poradit...

3. NEZAPOMEŇTE NA OBČERSTVENÍ. PRO SEBE!

Nevěsta je tím posledním, kdo by se měl během svatebního rána starat o svatební hosty. Pokud vaše přípravy probíhají v domácím prostředí, obvykle na sebe tuto roli berou maminky nebo družičky, v hotelu či salonu pak jeho personál. O tom ale mluvit nechceme. Co vám naopak ale rozhodně připomenout chceme, je abyste nezanedbávala pitný režim. V této chvíli ještě nealko, i když jeden nebo dva panáky na kuráž, pokud nejste těhotná nebo abstinent, ještě nikdy nikoho nezabily... A zakousnout pár svatebních koláčků nebo jednohubek vaší postavě už nic neudělá a vašemu tělu naopak jen prospěje. Takže se nám nezanedbávejte, milé nevěsty! ;)

4. FINTY A RADY K OBLÉKÁNÍ SVATEBNÍCH ŠATŮ

Tou první a základní je mít na sobě halenku/šaty, které se nepřetahují přes hlavu, ale rozepínají! Předejte tak zničení účesu a make-upu, který vás stál nemálo práce. Dobré je také odskočit si těsně před vklouznutím do svatebek na toaletu, protože v nich to obvykle jde o poznání hůř. Pod šaty byste měla mít takové spodní prádlo, které bude pohodlné a nebude vám nikde vykukovat – pokud jsou tam, kde jste šaty sháněla, odborníci, tuto radu už jste určitě slyšela a prádlo předem přizpůsobila. Máte-li tu možnost, mějte kosmetičku a kadeřnici po ruce až do doby, kdy šaty obléknete, aby mohly případné nedostatky ještě doladit a poupravit, případně vám třeba pomohly upevnit do účesu závoj... Boty se obouvají až nakonec a co je asi nejdůležitější – zkuste si v šatech udělat pár cviků a hlavně se projít, ať víte, že vám dobře sedí a při chůzi nemáte potíže.

Tak. To by bylo od nás dneska vše. Přejeme vám, ať prožijete nejen pohodové svatební přípravy, ale hlavně svůj velký den a co je nejdůležitější – manželství.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Organizace a koordinaceNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2020 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena