To je běžné a zcela pochopitelné zvlášť u mladých nevěst, které přípravami na svou dokonalou svatbu žily a v očekávání svého velkého dne se na ni velmi upnuly. Ne jedna stejně rozdychtěná nevěsta však ví, jak rychle může život zamíchat karty a všechno obrátit naruby. Jak se s takovou situací vyrovnat a vše vyřešit co nejschůdnější cestou a bez zbytečných traumat?
Záleží samozřejmě na příčině, která ke zrušení svatebního dne vede. Může jít o náhlou a velmi nepříjemnou událost, jakou je např. zjištění těžké nemoci nebo závažné zranění jednoho z partnerů či blízkého příbuzného. Se svatbou pak většina snoubenců pochopitelně váhá v případě hospitalizace, či dokonce úmrtí jednoho z rodičů nebo sourozence. V takovém případě je skutečně nejrozumnější vše odvolat a termín přesunout, třeba o několik měsíců. Je to jistě lepší než prožívat svatbu v zachmuřené náladě a s myšlenkami úplně někde jinde. Z takové svatby byste si ani vy, ani vaši hosté neodnášeli příjemné dojmy ani vzpomínky.
Pokud je však důvodem ke zrušení svatby náhlý rozpad vztahu, např. kvůli nevěře, či jiným nepříjemnostem, pak bývá těžší se s celou věcí vyrovnat a psychický stres může mít traumatický dopad i na navazování nových partnerských vztahů.
V každém případě je dobré mít někoho po boku, přítele, partnera nebo kamarádku, kteří vám pomohou při překonávání této zkušenosti, odvedou vaše myšlenky od toho nejhoršího a pomůžou s obvoláním a zrušením objednávek či s rozesláním oznámení o zrušení nebo odkladu svatby. Jste-li blízko termínu, bude asi nutné počítat se ztrátami, jako jsou zaplacené zálohy na šaty, cukroví apod. Vše však záleží na domluvě a porozumění lidí. Na vás pak je, brzy překonat zklamání a znovu se začít na něco těšit.