Tipy na svatební dary od českých designérů, které nezůstanou v koutě
Svatební dary a dárečky

Tipy na svatební dary od českých designérů, které nezůstanou v koutě

Ať už už si lámete hlavu s darem jako svatebčané, nebo vás čeká svatba a chtěli byste dostat něco jedinečného, vezte, že originálním kouskem českého designu nemůžete šlápnout vedle. Jedná se o kousek s trvalou hodnotou, který ve společném hnízdě jen tak nezapadne.

25.9.2020

Přinášíme inspiraci na svatební dary z dílen českých designérů, které spojují originalitu s nápadem a nadčasovostí.

Miska plná srdce

Porcelánová miska Od srdce s ručně kresleným motivem poupat lučních zvonků, který vznikl v samém srdci Českého Švýcarska, potěší každou něžnou duši. Autorkou motivu je Olga Hodboďová, misky se vyrábějí v tradiční fabrice v Dubí.

Designový svatební dar miska plná srdce

Republika jako na talíři od Maxima

Tradici v sobě spojuje originální mísa od designéra Maxima Velčovského. V tomto kousku darujete jak kousek naší republiky, tak tradice v podobě českého porcelánového umu. Hodí se třeba na lesní plody v národních barvách nebo jednohubky s bramborovým salátem.

Svatební dar originální designová mísa

Jedinečné okamžiky v ručně tvořených albech

Svatba je jedinečným životním okamžikem a přestože mu předcházejí dlouhé přípravy a těšení, je v mžiku pryč. Aby se z něj novomanželé mohli těšit ještě dlouhá léta, vyrábí značka Goldenkat v knihařské dílně v Olomouci vkusná designová fotoalba. Každý kus je ručně vyroben z prémiového papíru a pevných desek potažených knihařským plátnem. Vybírat můžete ze čtyř variant, které spojuje minimalistický design.

Svatební dar designová svatební fotoalba

Ikonická váza nejen na svatební květiny

Vázy z kolekce BIG byly navrženy známým designérem Jiřím Pelclem z borosilikátového skla v roce 2009. V květnu roku 2016 je zařadili do stálých sbírek designu Muzea moderního umění (MoMA The Museum of Modern Art) v New Yorku. Tato ikona je k dispozici ve třech variantách, doma se vyjímá a touží v ní být všechny květiny. Nejen ty svatební.

Svatební dar designové vázy

Sklenky na víno s promyšleným designem

Stylové skleničky na víno si najdou místo v každé domácnosti. Sklenice Decci od designérského dua LLEV jsou příkladem promyšleného designu, který nenásilně spojuje krásu s funkčností. Zaujmou svými jemně řezanými rysy, které mají smysl: podle zalomení sklenice poznáte, kolik deci přesně naléváte (nebo vám ještě zbývá). Ve studiu LLEV se skrývá tvůrčí dvojice Eva a Marcel Mochalovi, která tvoří přímo v srdci Českého ráje.

Svatební dar stylové sklenk na víno

Originální přání na pár řádku od srdce

Obyčejná věc může udělat největší radost a pár řádků psaných od srdce jsou toho důkazem. Ke každému svatebnímu daru patří i přáníčka, která navrhují i čeští ilustrátoři. Ta originální se mohou dokonce stát i dekorací.

Originální svatební přání od českých ilustrátorů

Další tipy na originální svatební dary najdete na czechdesign.cz


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební dary a dárečkyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2020 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena