Svatební fotograf a video

Svatební fotografie

Svatební fotografie - budete na nich vy dva a vaši nebližší v ten nejdůležitější den, v tu nejslavnostnější chvíli, v ten nejsladší okamžik. Máte před sebou nelehký úkol. Musíte vybrat fotografa, který udělá vše možné i nemožné, aby byly dokonalé!

31.12.2018

Svatební fotografie jsou zřejmě nejdůležitější památkou na svatební den. Sňatek je v lidském životě výjimečná událost. Je to start nového životního období, začátek, který si rozhodně zaslouží být zdokumentován. Partnerské dvojice i manželé se často ve svých vzpomínkách vrací k samým začátkům svého vztahu, ke svému svatebnímu dni a tyto vzpomínky vám navždy pomůžou oživit právě fotografie.

Svatební fotografie jsou zřejmě nejdůležitější památkou na svatební den. Výběr fotografa, který nafotí vaši svatbu, by se proto neměl podcenit. Na fotky se budete rádi dívat nejen hned po svatě, ale určitě alespoň jednou za rok, kdy budete slavit výročí svatby.

Profesionální svatební fotograf

Pokud zvolíte profesionálního fotografa, máte jistotu, že vaše fotky budou technicky dokonalé a všechny záběry ostré. Je však nutné se s ním předem sejít a domluvit se na tom, jakou máte představu. Každý fotograf má svůj osobitý styl, a proto vaše představa musí být fotografovi jasně sdělena. Někdo chce fotografie klasické jednoduché, někdo je náročný nebo umělecky založený a tak si bude přát fotografie originální.

Cena za fotografa za nafocení jednoho svatebního dne se může na první pohled zdát poměrně vysoká, ale samotné focení je pouze zlomek práce fotografa. K doručení vašich fotografií patří několik hodin práce ve studiu s úpravou fotek - třídění, převod formátů, korekce expozice, základní úpravy, doostření, pokročilé úpravy, retuš. Bez této úpravy nejsou fotografie „ono“. Také musíte brát v úvahu, že je dobré se s fotografem sejít již před svatebním dnem, abyste si ujasnili, co od něho/ní očekáváte a také, zdali vám bude fotit pouze obřad nebo celý den. K ceně se tedy musí také eventuálně započítat i případný „extra“ čas a pokud za Vámi fotograf dojíždí, tak také příplatek na dopravu.

Doporučuje se mít minimálně jednoho profesionálního fotografa od příjezdu nevěsty s ženichem na místo obřadu až po první tanec. Kdo totiž nemá zkušenosti s focením takovýchto událostí, jen těžko pořídí opravdu krásné povedené fotografie.

Otázkou je, kdy je nejvyšší čas shánět fotografa. Dobří svatební fotografové jsou v sezóně plně vytíženi. Svatební obřady se konají převážně v letních víkendových dnech, a tak termínů není mnoho. Doporučujeme si fotografa zarezervovat minimálně půl roku před svatbou.

Výsledkem snahy nejen fotografa, ale i nevěsty, ženicha a svatebčanů je běžné minimálně padesát vytištěných fotek v rozměrech 10x15 nebo větších. To je samozřejmě předmětem domluvy, co každý fotograf nabízí nebo jaké jsou vaše přání. Všechny vaše fotografie pak samozřejmě dostanete na vašem svatebním DVD, které vám je fotografové dodají v co nejkratší době, běžně během několika dnů.

Mnoho snoubenců se bojí, že pokud bude pršet, přijdou o krásné svatební fotografii. Není se však čeho obávat. Většinou neprší celý den, ale pokud se tak stane, může se fotit v interiérech, které jsou k dispozici a vytvořit tak originální fotografie, které často předčí vaše očekávání.

Vzhledem k ceně za fotografa a v případě, že hledáte pro budoucí novomanžele neotřelý a užitečný svatební dar, pak právě on či ona je to pravé. Fotografové mají k dispozici dárkové poukazy na fotografování v hodnotách podle vašeho přání.

Fotografové se snaží, aby z vašich fotek vyzařovala přirozenost, harmonie a uvolněnost. Dobrý fotograf vás směruje tak, aby fotografie vypadaly přirozeně. Čím více budete reagovat na jeho doporučení, tím méně bude mezi vás vstupovat. Nebude rušit přirozené kouzlo a emoce mezi vámi, ale bude vám pomáhat takových momentů vytvořit co nejvíce.

Fotograf na svatbě -  amatér

Nemůžete-li si dovolit zaplatit zkušeného profesionála, nemějte strach, že nebudete mít dokonalou vzpomínku na váš velký den. Při dnešní dostupné technice určitě najdete někoho mezi svými blízkými, kdo má kvalitní fotoaparát a zkušenosti a vaši svatbu nafotí rád. Záběry amatéra, který zná vás a vaše blízké, mohou být navíc často mnohem hodnotnější než fotografie profesionála.

Příteli či kamarádovi totiž nemusíte vysvětlovat, kdo ze svatebčanů je pro vás důležitý, s kým chcete být zvěčněni nejen na povinné hromadné fotografii, ale třeba jen ve dvou, ve třech, ve čtyřech… Navíc budete mít zachycené momentky ze svatební zábavy v době, kdy by profesionální fotograf dávno odjel domů.

Určitě nejlepší variantou je domluvit si profesionálního fotografa na příjezd ženicha a nevěstou, obřad a první společný tanec. Pak kamaráda či kamarády amatéry, kteří budou zachycovat všechny momenty svatby, které stojí za to. Spojením všech fotografií vám pak zůstane krásná vzpomínka na tento jedinečný den – den, kde se stáváte manželi.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební fotograf a videoNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2023 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena