Svatební kytice a dekorace

Jak požádat svatební hosty o peníze místo darů

Talíře, broušené skleničky ani povlečení už se jako svatební dary nenosí. Daleko častěji si snoubenci říkají o peníze. Mohou si pak pořídit přesně to, po čem touží. Jak to ale zařídit, aby prosba nevyzněla příliš trapně nebo troufale?

4.3.2022

Svatební dar pokladnice na příspěvky Před lety novomanželé dostávali svatební dary, aby si mohli zařídit svůj nový domov. V dnešní době se však berou ve věku, kdy většinou mají zaměstnání a žijí spolu již před svatbou. To obvykle znamená, že už vlastní všechny dříve tolik běžné svatební dary jako talíře, toustovače, povlečení a podobně. „My už jsme všechno měli. S rodinou jsme se domluvili na penězích," říkávají novomanželé, se kterými mluvíme. Za peníze si pořídili věci, které jim ještě scházeli, ale na jejich pořízení nespěchali. Není tedy překvapením, že stále více a více párů žádá svatebčany o peníze místo darů. Většina párů financuje svou svatbu z vlastních zdrojů, takže uvítají možnost navrácení alespoň části svatebních výdajů. Příspěvek na nové bydlení nebo peníze na svatební cestu udělají radost všem novomanželům. Poslední věc, kterou nevěsta potřebuje, je další hrnec! Jak tedy zdvořile požádat o peníze místo darů? Snoubencům může přijít trapné si říkat o peníze. My vám ale poradíme, jak to udělat, aby se žádný z hostů neurazil.

Svatební dar pokladnice červená na příspěvky

Jak si říct o peníze jako svatební dar?

  • Publikujte informace o svatbě včetně požadavků na svatební dary na svatebním webu. Vytvořte seznam svých vytoužených darů, ze kterých si hosté jen vyberou a nakoupí.
  • Zašlete informace s oznámením / pozvánkou. Stačí přidat kartičku s instrukcemi ke svatbě a přáním o formě svatebních darů. Vaše říkání si o peníze by mělo být jemné a zdvořilé, abyste nikoho neurazili. Vsaďte na upřímnost. Může vypadat například takto: Mít vás s námi v náš velký den je pro nás nejvíc. Pokud přemýšlíte o svatebním daru, byli bychom vděčni za malý peněžní příspěvek na naše (napište na co peníze využijete). Svatební dary pokladnice s květinami

Co sdělit hostům ve vaší prosbě o peníze?

Pokud žádáte hosty o peníze, pravděpodobně budou chtít vědět, k čemu je využijete. Není to proto, že jsou zvědaví, ale proto, že lidé chtějí vědět, jak jejich peníze využijete na váš společný život. Zde je několik nápadů, na co obvykle novomanželé peněžité dary využívají:

Texty žádostí o peníze místo svatebního daru

Váháte-li s výběrem svatebního dárku vězte, že domácnost máme vybavenou. Rádi však cestujeme a uvítali bychom finanční příspěvek na naši svatební cestu.

Hrnce, pokličky, ubrusy, skleničky, kávovar, pánvičky... zkrátka všechno, co potřebujeme už doma máme. Proto oba vřele uvítáme, Váš příspěvek v jakékoli výši, který nám šanci pořídit si auto zvýší.

Přísaháme, že všechno, po čem toužíme, si pak sami koupíme :-) Děkujeme!

Svatební dar pokladnice na společné sny

Když korunkou přispějete, budeme moc rádi, důležitější však pro nás bude, že budete s námi!

Svatební dar pokladnice panáčci

Přijímání finančního svatebního daru

Hosté dary nejčastěji přinesou v obálce, nebo jako součást blahopřání. Proto je optimálním řešením svatební pokladnička. Dobře poslouží kufřík, otevřená bedýnka nebo truhlička s otvorem ve víku a případně i zámkem.
Dary hosté předají obvykle ihned po svém příchodu. Ve vhodný okamžik může družička, svědek nebo jiná pověřená osoba, odnést svatební dary na bezpečnější místo (třeba na pokoj novomanželů).

Svatební dar pokladnice otevřená

Darujte štědře, ale rozumně

Vyvstává pak složitá otázka: kolik máme darovat? To záleží jen na vás. Zvažte svou finanční situaci i to, jak dobře se s novomanželi znáte.

Svatební dar pokladnice přání na cedulce

Pokud jste jen známí a máte hlouběji do kapsy, nikdo od vás vysoké částky neočekává. Naopak jestli jdete novomanželům za svědka nebo jste příbuzní, sáhnete si hlouběji do kapsy. Na svatbě totiž platí: čím jste ženichovi s nevěstou bližší, tím víc peněz byste měli darovat. Když váháte, zvolte minimálně takovou částku, aby pokryla výdaje, které do vás museli manželé na svatbě investovat – za jídlo, pití nebo ubytování. Většinou se počítá s 500 až 1 000 korun na dospělou osobu.

Všechny výše vyfocené pokladničky a spoustu dalších si můžete prohlédnout a zakoupit v e-shopu Oskárek.cz.

Nově na webu najdete také svatební fotoalba.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební kytice a dekoraceNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2023 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena