KLADY A ZÁPORY UMĚLÝCH SVATEBNÍCH KYTEK
Svatební kytice z neživých materiálů jsou v poslední době v kurzu. Já sama jsem takovou měla, a protože naše svatba byla na téma JE ČAS… si po osmi letech říci ANO, byla plná hodinek a laděná (stejně jako celý náš velký den) do modro-bronzové kombinace. Pokud tedy bude i Vaše svatba na nějaké téma, umělá svatební kytice je jednou z těch nejvýraznějších možností, kde se vyřádit a téma „prodat“. Budete ji totiž mít u sebe velkou většinou svatebního dne a později večer může zdobit čelo svatební tabule.
Velkou předností těchto kytek je nejen to, že při správné péči se z ní můžete těšit nejen v den D, ale třeba i spoustu let poté, což teoreticky znamená, že se s ní jednou může vdávat třeba i Vaše dcera. Na druhou stranu tahle kytička nevoní loukami a svěžestí, i když – kdo říká, že parfém, který šplíchnete ten den na sebe, nemůže „nosit“ i vaše svatební kytka?...
KOLIK TO STOJÍ?
Pro ty z vás, které si nemohou dovolit do svatby investovat velké peníze, ale mají kreativní duši a šikovné ruce, je umělá svatební kytka nejen elegantním řešením, jak snížit svatební rozpočet, ale také krásnou příležitostí ukázat všem svým hostům, co ve vás je. Počítejte ale s tím, že výroba také kytky je žrout času (tu moji, která je však zpracovaná opravdu precizně, vyráběla její autorka Blanka Kaksová víc než týden). Začněte tedy raději s poměrně velkým předstihem, ať pak výsledek odpovídá vašim představám.
A jestli po takové kytce toužíte, ale nemáte dost fantazie nebo času, porozhlídněte se po internetu, dá se pořídit od několika stokorun do několika tisíc (pokud jsou do květiny zakomponované dražší šperky – brože, kamínky…).
Hodně štěstí do manželství Vám přeje Vaše svatebniagetnka.cz Jana Hanzelková Kubáčová.