Svatební líčení a účesy

Svatební líčení

Každá nevěsta si přeje být pro ženicha tou nejkrásnější. A v dnešní době také každá může. Stačí se jen svěřit do péče té správné vizážistce. Kde ale hledat a co všechno byste měla vědět, než se k ní vydáte?

24.6.2024

Bezchybná pleť je základ!

Rada nad zlato – pokud nepatříte mezi ty, kdo navštěvují kosmetičku pravidelně, objednejte se na první setkání s ní nejpozději (!!!) 3 měsíce před svatbou, abyste si nechala důkladně vyčistit pleť. Hloubkové a profesionální čistění pleti totiž často mívá za následek reakci, která se vám zřejmě nebude moc líbit. Veškeré nečistoty se nejspíš v krátké době objeví na povrchu a vaše tvář se může začít nápadně podobat rozkvetlé jarní louce... Právě proto je ideální doba na první návštěvu kosmetičky už v tomto období. Pořád jej totiž do svatby ještě docela dost času, a tak se nemusíte bát, že se v den D probudíte a na čele se vám objeví „výrůstek“ podobný jeskynním útvarům. Kosmetička Vám také poradí, jak pleť čistit a jakou kosmetiku používat tak, abyste ve svatební den zazářila.

Kdy se objednat na zkoušku líčení?

Záleží na tom, jestli vaši vizážistku a její styl práce už znáte a máte už zkušenost minimálně s plesovým líčením, a také představu o tom, jak by váš svatební make-up měl vypadat. Pokud ale nemáte ani jedno, ani druhé, pak je ideální doba cca 8 týdnů před svatbou. Pokud by Vám totiž vizážistka nesedla jako osobnost, nebyla schopná vyhovět vašim představám nebo se vám prostě výsledek její práce nelíbil, opět máte dostatek času zkusit navštívit i konkurenci a až poté se rozhodnout.

Kolik stojí svatební líčení?

Tato otázka je poměrně častá a odpověď na ni není jednoznačná. Pokud Vás líčí dobrá kamarádka, pak můžete mít líčení zdarma. Kosmetičky, které nemají vlastní salón, se obvykle pohybují kolem 500 Kč za svatební make-up, ty profesionální a hlavně zkušenější si však naúčtují i více než 1 000 Kč a nutno říci, že zcela oprávněně. Rozdíl je totiž často i v kosmetice, jakou používají a tedy výdrži líčidel, ale také třeba i v počtu zkoušek. Minimálně jednu byste ale určitě měla absolvovat!

Jak vypadá svatební líčení?

Stává se, že některé nevěsty se na první zkoušce při pohledu do zrcadla poměrně vyděsí, protože svatební líčení bývá obvykle podobné tomu plesovému – tedy poměrně výrazné. Má to však své důvody. Tím prvním je objektiv. Fotkám i videu totiž dodá „fotomake-up“ úplně jiný šmrnc, než decentní líčení, ve kterém jste nenápadná. Druhým pak je odolnost make-upu. Chcete být přece krásná i ve chvíli, kdy budete poprvé vedle svého manžela uléhat do manželské postele?....


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební líčení a účesyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2024 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena