Svatební líčení
Svatební líčení a účesy

Svatební líčení

Svatební líčení sice podléhá trendům, ale vždy musí splňovat základní předpoklady - být perfektní, odolné a přirozené!

2.9.2019

Líčení na svatbu je nejlepší přenechat odborníkovi. Svatební líčení by mělo být výraznější než běžné večerní líčení, navíc musí vydržet celý den a pokud možno co nejvíce odolávat polibkům a slzám.

Podobně jako u svatebního účesu se doporučuje si líčení vyzkoušet předem, ideální je, když si najdete salon, kde je kadeřnice i vizážistka či kosmetička. Vizážistka tak může líčení přizpůsobit svatebnímu účesu. Dále je důležité, aby věděla, jaké budete mít šaty, ne jenom barvu, ale také styl. Nejlepší je mít s sebou vlastní fotku ve svatebních šatech.

Základem pro dobré nalíčení je make-up, který perfektně skryje všechny nedostatky pleti. Měl by být fluidní matující bez oleje, aby se pleť příliš neleskla, především kvůli fotografiím. Pro sametově hebkou pleť je důležitý kvalitní pudr, který by nevěsta měla mít po ruce během celého dne a podle potřeby nanášet.

Oční stíny by měly ladit nejen s barvou nevěstiných očí a pleti, ale také s kyticí. Linky a řasenka jsou vhodné voděodolné, chcete-li mít řasy výraznější, můžete si nechat udělat umělé.

Kosmetický salon se vyplatí vybírat pečlivě, protože zkušená vizážistka s perfektní kadeřnicí dokážou zázraky: ubrat pár let i několik kil, zvednout nevěstě sebevědomí a udělat z ní tu nejkrásnější ženu.

Navštivte vizážistu

Pokud nechcete riskovat, v první řadě si domluvte schůzku s vizážistkou nebo s kosmetičkou (kosmetičce ale musíte říct, jaké budete mít šaty a účes). V každém případě si líčení dopředu vyzkoušejte - na zkoušce si můžete dovolit riskovat. 

Volit byste měly výraznější líčení, třebaže na něj nejste zvyklé - možná zjistíte, že se v odvážnějších barvách můžete cítit také dobře. Vizážistka by si na vás měla najít dostatek času a měla by vyzkoušet více druhů líčení. Pak si můžete vybrat to, které se vám líbí nejvíc. Na líčení se určitě vyplatí nešetřit - úspěch spočívá v kvalitě!

Jak vybrat dobrého vizážistu?

Nejlépe na doporučení nebo na internetu – v tom případě si prohlédněte dokumentaci v salónu nebo práci vizážistky na její internetové stránce.

Jaké svatební líčení zvolit?

Make-up

Make-up by měl být lehký, ale stabilní, a měl by perfektně krýt nedostatky pleti. 
Proto byste měla volit fluidní matující make-up bez obsahu oleje, pokud 
nechcete, aby se pleť po celý den (a zvláště na fotografiích) leskla.

Pudr

Kvalitní pudr je základ. Měla byste ho mít u sebe po celý den a nanášet ho poměrně často. Už při prvním líčení by měl být nanesen v dostatečném množství. Prakticky stále vás někdo bude fotit nebo natáčet. Napudrovaná pleť prostě vypadá dobře - sametově.

Voděodolná řasenka a oční linky

Tak tady pozor! Co když budete slzet? Voděodolná kvalitní řasenka a oční linky zajistí, že se make-up nerozmaže. Linky i řasenku by vám měla vždy nanášet vizážistka, která ví, na jaká místa je přesně aplikovat.

Řasenka s konturou by měly být vždy výraznější než obvykle, vhodné jsou také umělé řasy.

Rtěnka

Pod i nad rtěnku by měla vizážistka aplikovat pudr tak, aby na rtech 
vydržela co nejdéle.

Oční stíny

Měly by ladit s přirozenými tóny vašich očí a pleti. Obecně platí, že vaše oči rozzáří nejlépe opačné barvy barevného spektra.

Velmi dobře fungují tyto kombinace:

  • modré oči - broskvová až hnědá barva

  • hnědé oči - modrá či tyrkysová barva, všechny odstíny hnědé a bronzové

  • zelené oči - fialová barva, odstíny hnědé a šedé

  • šedé oči - námořnická modrá, ale i fialová

Zde byste neměla příliš riskovat. Pokud jsme zvolila bílé šaty, platí to obzvláště.

Co s sebou na svatbu do kabelky?

Do malé kabelky si nezapomeneme připravit pudřenku a lesk na rty. Pokud je naše líčení kvalitní, nebudeme potřebovat další líčidla - make-up by měl vydržet do noci.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební líčení a účesyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Zájemci o prezentaci na Svatba.cz©2019 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena