Popůlnoční šaty – ano nebo ne?
Svatební šaty

Popůlnoční šaty – ano nebo ne?

Mít či nemít? Tak trochu „hamletovsky“ se občas nevěsty ptají samy sebe, jestli si pořídit šaty na převlečení nebo ne. Přece jenom svůj svatební den si většina nevěst představuje už od dětství a ať už jste si svoje vysněné svatební šaty koupila, půjčila nebo nechala ušít na míru, nejspíš máte v plánu si je hlavně pořádně užít!

10.2.2020

Jedno se ale (kupodivu) nijak nevylučuje s druhým. Etiketa se k tomu nijak nevyjadřuje, a tak toto dilema řeší každá nevěsta po svém. Některé si svatební šaty převlečou hned po obědě, jiné v nich ale na parketu „paří“ ještě nad ránem a svléká jim je až ženich o svatební noci...

Každopádně jak se říká „kdo je připraven, není překvapen.“ V některých svatebních salonech „popůlnočky“ dávají jako bonus v ceně půjčovného svatebních šatů, proto by byla určitě škoda si je minimálně nevzít s sebou do pytle pro strýčka Příhodu ;) Nikdy nevíte, kdo vás kdy něčím polije, přišlápne vám vlečku tak, že ji natrhne, jestli už vás váha svatebních šatů nebude v deset večer zmáhat nebo nedostanete jen chuť být zase jiná, nová... Kdy jindy máte příležitost něco takového zažít?

Kupovat popůlnoční šaty?

Investic do svatby vás čeká přehršel a právě popůlnoční šaty jsou jednou těch, na kterých se dá pohodlně ušetřit. Na druhou stranu ale, pokud už si šatičky pořídíte, zůstane vám tak hmatatelná vzpomínka na svatební den a když budete vybírat uvážlivě, možná tak svoji garderobu rozšíříte i o nový plesový model. Jestli to váš předsvatební rozpočet nezatíží, vydejte se s kamarádkami po nákupech a hledejte, dokud se nezamilujete do těch správných. Možná, že právě v rámci úsporných opatření dáváte tomuto nápadu rovnou červenou. Kdo ale říká, že si šaty nemůžete půjčit od kamarádky, sehnat v second-handu či ušít sama?! To se na rozdíl od těch svatebních smí!

Bílé nebo barevné?

Jako všechny volby ohledně průběhu a podoby vašeho svatebního dne, i tahle je jen a jen na Vás. Převážná většina nevěst v dnešní době sahá spíše po barevných modelech (obvykle se drží barevného ladění celé svatby), ale výjimkou není ani bílá (či samozřejmě champaigne). Právě barvené šatičky ale mnohem více vynosíte v budoucnu, takže pokud jste se rozhodla si popůlnoční šaty kupovat, volba barevných je zřejmě prozíravější.

Kdy se převléci?

Ačkoli se převlékacím šatům často říká „popůlnoční,“ rozhodně to neznamená, že byste do nich musela vklouznout až po půlnoci. Prostě do toho běžte až nebo jestli se na to budete cítit! Nevěsty obecně často volí jednu z těchto variant - buďto se převléci na některou z důležitých oficiálních událostí svatebního dne jako je třeba první tanec, krájení dortu... nebo někdy mezi 21:00 – 22:00 hod., resp. někdy v té chvíli, než začnou odcházet babičky a starší ročníky domů a svatební párty nabere skutečné obrátky.

A ještě jeden malý tip – nevěsty, které v průběhu svatebního dne změní outfit se obvykle zpětně shodují na tom, že se změnou šatů z nich najednou spadla i celodenní svatební nervozita, která většině z vás sedá na ramena právě při jejich oblékání. Další část svatební párty tak už může pokračovat jako jeden velký večírek.

Ať už si šaty převlečete, nebo se rozhodnete, že v těch svým zůstanete, podařenou svatbu a hodně štěstí do manželství Vám přeje redakce Svatba.cz


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební šatyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2020 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena