Šaty pro nevěsty, které preferují udržitelnost
Svatební šaty

Šaty pro nevěsty, které preferují udržitelnost

Je vám blízké hnutí slow fashion a celkově více přemýšlíte o tom, odkud pochází oblečení, které si kupujete? Magazín czechdesign.cz vytipoval značky, které šijí svatební šaty lokálně a z certifikovaných materiálů.

24.7.2020

TO.GET.HER

Studio TO.GET.HER, za nímž stojí designérka Hana Prchalová, používá přírodní a certifikované materiály jako například český len, bambusové hedvábí, bio hedvábí či bio-bavlněný satén. Šaty jsou doplněny ručně našívanými korálky a výšivkami. U látek to ovšem nekončí. Autorka se rovněž snaží, aby její šaty byly dále využitelné, preferuje tudíž jednoduché variabilní střihy. Další cestou k větší udržitelnosti je rovněž recyklace již existujících modelů. Kromě zakázkové výroby si můžete nechat upravit šaty po mamince nebo například i náhodný úlovek ze secondhandu.

Udržitelné svatební šaty z bambusového hedvábí od TO.GET.HER

Yoora

Za slovenskou značkou Yoora stojí mladá oděvní návrhářka Zuzana Kedroňová, která dbá na použití přírodních, ekologických a přísně testovaných certifikovaných materiálů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Šaty jsou tak vyrobeny z bio hedvábí, mírumilovného hedvábí, organické bavlny, bambusové viskózy nebo pinatexu a jsou díky těmto materiálům pohodlné a příjemné na dotek. Pro své vysněné šaty už navíc nemusíte jezdit až na Slovensko, showroom má tato značka kromě Bratislavy rovněž v centru Prahy.

Udržitelné svatební šaty Yoora od Zuzany Kedroňové

Lucie Komárková

Česká módní návrhářka Lucie Komárková své minimalistické modely staví na precizním řemeslném zpracování a kvalitních materiálech, které získává od lokálních dodavatelů. Hůře dostupné materiály jako kašmír či hedvábí, dováží z ostatních zemí Evropské unie. Minulý rok navrhla svoji první mini kolekci svatebních šatů.

Udržitelné svatební šaty Lotta a Lilibeth od Lucie Komárkové

Monika Mongol

Monika Mongol šije minimalistické šaty, které rozbíjí charakteristickou výšivkou, v níž se promítá její vášeň k etnickým kmenům a cestování po Asii. Ve svých kolekcích se snaží používat kvalitní přírodní materiály nebo někdy recykluje i staré, nevyužité látky. Většinu její tvorby tvoří jednoduché košilové šaty, kabáty a batohy, nyní obrátila svou pozornost také na tvorbu svatební mini kolekce.

Minimalistické svatební šaty od Moniky Mongol

Lenka Vacková

Nepotrpíte si na klasiku? Tvorba Lenky Vackové vás v tom případě rozhodně zaujme. Tato absolventka UMPRUM ateliéru Designu oděvu a obuvi a držitelka ocenění Fashion Designer roku 2017 prestižní soutěže Czech Grand Design šije z recyklovaného textilu. Minulý rok založila unikátní ekologickou galanterii a textilní metráž Textile Mountain. Svatební modely ale Lenka Vacková nešije pravidelně, vše záleží na její časové vytíženosti a poptávce.

Udržitelné svatební šaty 100% recyklované převážně hedvábné kolekce od Lenky Vackové

Více najdete na czechdesign.cz


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební šatyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2020 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena