Rizika tu zcela určitě jsou. Šaty vidíme jen na fotografiích, i když můžou být záběry velmi detailní. Nemůžeme si na ně sáhnout, a co hůř, nemůžeme si je vyzkoušet. Šaty nám nemusí padnout, což by byl u svatebních šatů skutečně problém a je nutné, pokud to jde, je narychlo upravit. Navíc se nám nemusí líbit materiál, dokonce ani barva někdy neodpovídá odstínu, který se nám zdál být na fotografii docela jasný. Přes všechna tato negativa se však zdá být nákup šatů přes internet vcelku oblíbeným trendem moderních nevěst.
Zahraniční šaty koupené přes internet také často nesou vizitku “Made in China.“ A že je často nutné tyto šaty z gruntu opravit a přešít? To prý mnohým českým nevěstám vrásky nedělá. Nakonec vyjdou vždy levněji, i s investicí do švadleny. Pokud budete mít štěstí, šaty vám budou celkem slušet a i barva bude odpovídat vaší představě, budou zřejmě výšivky šité horkou jehlou a vůbec dekorace nebude zcela jistě příliš kvalitní. Šaty se také často pářou ve švech a z volánů i jinde se mohou uvolňovat nitě, je proto nutné všechno toto pečlivě zkontrolovat.
V posledních letech je snadné přijít k levným svatebním šatům i na českém internetu. Klasické šaty tu můžete pořídit od 1.5 tisíce zhruba do tří tisíc korun.
Svatební salony a prodejci luxusních svatebních šatů však přes nárůst zájmu o internetový prodej žádnou větší konkurenci nepociťují. Podle nich je stále široká klientela mezi nevěstami, které hledají skutečnou kvalitu, i když si za ni připlatí.