Těhotenské svatební šaty
Svatební šaty

Těhotenské svatební šaty

Svatba a těhotenství spolu občas velmi úzce souvisí, naštěstí se dnešní nevěsty už ale nemusí za své těhotenství stydět. A dobrá zpráva? V těch správných šatech můžete vypadat velmi elegantně a žensky i se zakulaceným bříškem.

14.2.2020

Těhotenské svatební šaty by měly být především pohodlné. Měly by nejen hezky sedět, ale také by vás neměly nikde tlačit a škrtit. Pozornost věnujte i výběru materiálu, nejvhodnější jsou elastické krajky a lehké a vzdušné látky, jako je šifón či hedvábí.

KDE POŘÍDIT SVATEBNÍ ŠATY PRO TĚHOTNÉ?

Možností je více. Šaty si můžete nechat ušít na míru (u švadleny či módního návrháře), odkoupit z bazaru nebo se pro ně vydat do svatebního salonu. V posledním případě hodně záleží na tom, v jakém stádiu těhotenství se budete vdávat. Většina svatebních salonů má sice v nabídce modely určené přímo pro „těhulky,“ připravte se však na to, že výběr nemusí být až tak velký, proto si před návštěvou konkrétního svatebního centra raději ověřte šíři jejich nabídky.

Pro představu o cenách – ty za půjčovné se pohybují od cca 3000 do asi 20 000 Kč. Švadlena si za ušití řekne obvykle kolem 3 000 Kč, cena za materiál je různá. U módního návrháře počítejte s částkou od 20 000 Kč výše.

NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU TĚHOTENSKÝCH SVATEBNÍCH ŠATŮ?

V prvních měsících na vás nejspíš nebude těhotenství ještě tolik vidět, a pravděpodobně se vejdete do klasických šatů. Pokud se budete vdávat ještě v této době, volte šaty, které vás neobepínají a vyhýbejte se korzetovým modelům, které tělo přirozeně stahují. Přece jen byste v nich pak měla trávit celý den...

Obecně počítejte také s tím, že nejspíš budete oblékat i o několik čísel větší velikost, než jste byla zvyklá před otěhotněním. Nevěště hlavu a hlavně toto nezkoušejte obejít - neprospělo by to ani vám, ani miminku ;)

Protože v těhotenství se mění postava téměř každým týdnem, nemá smysl zkoušet svatební šaty několik měsíců dopředu. Ve většině salónů vám doporučí přijít měsíc před svatbou, a pro jistotu pak ještě jednou pár dní před obřadem, aby se šaty stihly upravit vám na míru, pokud by to bylo třeba.

CHCETE TĚHOTENSKÉ BŘÍŠKO SKRÝT NEBO NAOPAK ZDŮRAZNIT?

Chcete-li bříško zakrýt, sáhněte po klasických šatech, nejlépe šněrovacích, které půjdou podle potřeby povolit, se sukní různě nabíranou či překládanou v oblasti břicha. Připoutáte tak pozornost na šaty, oblých partií si nikdo nevšimne. Naopak hladká sukně bříško zvýrazní.

Pokud nemáte v úmyslu nic skrývat, vybírejte šaty určené přímo těhotným nevěstám. Takové svatební šaty podtrhnou vaše nové křivky a dodají jim eleganci. Nejoblíbenější a nejpohodlnější jsou šaty empírového střihu. Přiléhavé přes prsa, pod nimi přestřižené a sukně se směrem dolů rozšiřuje. Malé bříško se v nich ztratí, s větším budete působit něžně. Tento typ šatů patří mezi trendy nejen pro těhotné, takže pocit, že byste byla díky těhotenství ochuzena o možnost obléci se podle poslední módy, rozhodně není na místě.

Neméně elegantně budete vypadat i v širokých kalhotách doplněných zdobenou tunikou, které vám také zajistí dokonalé pohodlí.

A JAKÉ VYBRAT BOTY?

Nezapomeňte ani na výběr vhodných bot. Vzhledem k tomu, že vám mohou otékat nohy, nejsou boty na vysokém podpatku pro celodenní nošení příliš vhodné. Zvolte spíše boty na nižším nebo středním širším podpatku, případně balerínky. Určitě se vyhněte jehlám, případný pád by mohl ohrozit vás i miminko!

Přejeme vám pohodovou svatbu a hlavně – zdravé miminko!


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Svatební šatyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2020 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena