5 tipů výběru snubních prstýnků
Snubní prsteny a šperky

5 tipů výběru snubních prstýnků

Lámete si hlavu s tím, jak vybrat snubní prstýnky? Zkusili jsme pro vás vyzpovídat manžele Lomosovy z rodinného šperkařského ateliéru DALOO, kteří se výrobě snubních prstenů věnují už přes 20 let a byli tak hodní, že se s námi podělili o pár cenných rad:

10.1.2021

1. PROJDĚTE SI KATALOGY...

... a pak si uložte do paměti to nej z toho, co vás zaujalo a navrhněte vlastní model. Pokud se vám líbí představa, mít doma něco, co jen tak někdo nemá, zkuste se poohlédnout po menších šperkařských firmách, kde vám navrhnou, poradí a vyrobí „snubáky,“ které dokonale vystihnou vás dva a navíc přesně v tom finančním limitu, který si představujete. Na prsteníčku tak můžete pyšně nosit kousek vyrobený na zakázku, který je originální právě tak, jako vy dva.

2. VYBERTE SI VHODNÝ KOV

Šperkaři ke své práci používají všechny možné kovy různých barev. Stejně je tomu třeba i ve zmíněném šperkařském ateliéru DALOO, kde snubní prsteny vytváří ze sedmi odstínů zlata - od klasického žlutého přes růžové, oranžové až po sytě červené. Navrhnout a nechat vyrobit si ale můžete třeba také prsteny s odstíny zlatá bílého, šedého a béžového nebo z ušlechtilé platiny a palladia, futuristického titanu a klasického stříbra. A zkombinovat jej samozřejmě můžete i s různými kameny, ať už se vám líbí přírodní či laboratorní diamanty nebo jiné drahokamy.

3. PŘINESTE SI VLASTNÍ ZLATO, UŠETŘÍTE

Máte to štěstí, že vlastníte nějaké starší zlato, třeba po rodičích nebo prarodičích? Na barvě ani stavu tohoto materiálu nezáleží. Přineste jej svému zlatníkovi. Ten obvykle stanoví jeho ryzost, ocení jej a hodnotu vám pak odečte od ceny vašich nových prstenů. Můžou to být nenošené šperky, přetrhané řetízky, stříbrné příbory či zubní zlato po dědečkovi... NEBOJTE SE OSOBNÍ KONZULTACE SE ŠPERKAŘEM Pokud je váš klenotník přímo výrobcem šperků, ne jen jejich prodejcem, určitě vám tuto možnost rád nabídne. Můžete se spolu poradit například o tom, jak často a kam budete prstýnky nosit, abyste si vybrali ten pravý kov nebo jak je to s jejich výdrží a barevností.

Například v DALOO, tuto možnost automaticky nabízí na schůzkách se šperkařem designérem. Stačí se jen objednat na nezávaznou konzultaci, kde vám každý všední den mezi 8 – 21:00 hod. zdarma poradí se vším, co bude třeba.

PRSTÝNEK JAKO (CITOVÁ) INVESTICE?

Každý svatba jenom skončí. Na dort, výborný oběd, skvělou hudbu a dechberoucí výzdobu pak zbydou už jen vzpomínky. Ale prstýnky – ty s vámi budou už napořád. Každý den vám budou (jak se dnes moderně říká) 24/7 připomínat okamžik, kdy jste jede druhému řekli své ANO. A jednou je třeba můžou zdědit vaše děti a děti jejich dětí...

Ať už sníte o jakýchkoli snubních prstenech, proměňte své sny ve skutečnost! Třeba právě v v rodinném atelieru DALOO, kde umí vykouzlit skutečně unikátní kousky. Jeho zakladatelé, manželé Lomosovi říkají, že: „Největší výzvou je pro nás vždy vyjít z vašeho příběhu a zhmotnit jej v nově vznikajících prstenech.“ O tom, že se jim to daří, svědčí nejen stovky kladných referencí, ale třeba také fotky prstýnků, na které se můžete podívat níže. Nechejte se inspirovat!

Klasické komfortní nadčasové snubní prsteny V jednoduchosti je krása! Snubní prsteny DALOO klasik, jsou designovou variací na tzv. anglické snubní prsteny, nejoblíbenější tvar prstenů na světě. Prsteny jsou z vnější strany zakulacené, tím pádem komfortní, elegantní a nadčasové. Tyto prsteny pro vás rádi vyrobíme ze zlata jakékoliv barvy nebo z jiného kovu.**

snubniprsteny

Anglické snubní prsteny DALOO Klasik z lesklého žlutého zlata s briliantem.

snubniprsteny

Matné prsteny DALOO Klasik z oranžového a přirozeně bílého zlata bez pokovení rhodiem.

DALOO struktur. Jste unavení „dokonalostí“ současného světa přesných a definovaných linií? Objevte kouzlo organických a nepravidelných až náhodných tvarů ve snubních prstenech DALOO struktur. Příroda je pokladnice tvarů a struktur, různými technikami je přenášíme do snubních prstenů, vybrat si můžete v podstatě jakýkoliv kov a barvu.

tepanesnubniprsteny

Ne vždy musí být prsteny stejné! Tepané snubní prsteny DALOO Struktur, pánský z hypoalergenního titanu a dámský z růžového zlatac.

kovanenubniprsteny

Co úder kladiva, to neopakovatelný otisk. Ručně kované snubní prsteny z matného titanu.

kovovenubniprsteny

Tyto prsteny jsou vyrobeny starou technikou odlévání do ztraceného vosku, jako když lepíte kousek po kousku sněhovou kouli na stavbu sněhuláka.

Tečkované prsteny z kolekce Daloo point Někdy rozverné a hravé, jindy seřazené v lince nebo obrazci. To jsou tečky na snubních prstenech DALOO Point. Do tmavého titanu nebo palladia vsazujeme tečky různých barev zlata či stříbra, vznikají tak až fantazijní snové barevné kompozice. S našimi tečkami se dá doslova kouzlit, každý pár prstenů je pak neopakovatelný unikát.

palladiumsnubniprsteny

Jako barevné listy podzimu - Palladiové prsteny s tečkami z různobarevného zlata.

titanovesnubniprsteny

JDo prstenů z titanu jsme vsadili stříbrný proužek spolu s tečkami. Stříbrných teček je čtrnáct jako 14. den v měsíci a zlatých je šest, jako 6. měsíc v roce. Ano, je to datum svatby.

Otisky prstů, třeba i ve tvaru srdce. Není nic intimnějšího, než mít milovaného stále při sobě… v podobě jeho otisku prstu na prstýnku, zatepaného vlasu nebo řasy vaší druhé polovičky…

titanovesnubniprsteny

Tereza a Vojtěch… ženich a nevěsta. Skutečné otisky.

Do prstenů z titanu nebo palladia rádi vkládáme linky různých odstínů zlata či stříbra. Vznikají tak prsteny s úchvatným kontrastem barev DALOO Line. Počet linek, jejich šíře a umístění na prstenech je libovolné. Stejně jako tvar a šíře samotných prstenů. Vše vytvoříme přesně podle vašich představ.

titanovesnubniprsteny

Dámy, váš prsten dokážeme rozzářit jedním nebo více brilianty. Titan a stříbro.

titanovesnubniprsteny

Moderní a přesto tradiční. Snubní prsteny DALOO Line v kombinaci titanu a žlutého zlata.

snubniprsteny

Barevná různorodost. Nevěsta zvolila Palladium s dvojí barvou zlata, ženich méně barevnou variantu se stříbrem.

snubniprsteny

Snoubení červeného zlata s titanem doplňuje centrální briliant vsazený starobylou ruční technikou.

Více na www.daloo.cz


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Snubní prsteny a šperkyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2021 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena