Snubní prsteny a šperky

Představujeme výběr originálních snubních prstenů od českých designérů

Něžné, minimalistické, elegantní i geometrické. Představujeme výběr originálních snubních prstenů od českých designérů.

23.6.2021

Oceňované

Snubní prsteny Eroze jsou součástí kolekce Báze designéra Zdeňka Vacka, díky které byl oceněn jako nejlepší šperkař roku v Czech Grand Design 2020. Povrch těchto luxusních klenotů tvoří rozrušení drahého kovu a jeho opětovné scelení. Tento estetický prvek rozehrává v médiu šperku několik témat - odkazuje k momentu eroze, připomíná hvězdnou oblohu a reflektuje dynamiku lidských vztahů.

Umělecké

Snubní prsteny od designérky Márii Kobelové charakterizuje organická forma, která lahodí oku a je velmi příjemná na nošení. Tvar prstenů vychází z inspirace modelářskými nástroji a špachtlemi, které symbolizují lidskou kreativitu. Měkké linie jsou zpracovány v médiu drahého kovu ve vysokém lesku. Výsledkem osobitého přístupu autorky jsou nositelné miniatury sochařských děl.

Jako slunce

Snubní prsteny Sun z bílého zlata od Nastassii Aleinikavy dokazují, že v jednoduchosti je krása. Precizně provedené prsteny s jemnou strukturou připomínající paprsky slunce v sobě snoubí minimalistickou notu s elegancí. Oba prsteny jsou inspirovány přírodou a symbolikou lásky. Najdou zalíbení u těch párů, které hledají jemný styl a méně klasické pojetí snubních prstenů.

Tordované

Něžné snubní prsteny z růžového zlata jsou unikátní svou strukturou, která je zároveň poznávacím znamením šperkařky Hany Polívkové. Tordované prsteny jsou inspirovány přírodou a uzly jako symboly svazku mezi dvěma lidmi. Subtilnost nitek je převedena do zdánlivě těžké hmoty kovu a je tak docíleno jemné povrchové struktury. Tyto prsteny potěší všechny citlivé duše, které hledají krásu v detailu a klasické pojetí s kapkou netradičnosti.

S měsíčními krátery

Z titanu, pevného a odolného materiálu, který je přesto velmi lehký a příjemný na denní nošení vytvořil snubní prsteny designér Jan Vlasák. Prsteny v moderním designu s nádechem futurismu na první pohled zaujmou nápaditým provedením. Materiál je ponechán v masivní vrstvě, která umožňuje vzniknout struktuře připomínající měsíční krátery. S prsteny se ztotožní dvojice, které ocení kombinaci minimalismu a neotřelého stylu.

Symbolický přesah

Snubní prsteny Healed z bílého zlata na první pohled zaujmou netypickým provedením. Designér Ondřeje Stára v nich pracuje s myšlenkou zacelení zlomeniny. Ponechává otevřenost formy, ale roztržení zaceluje zlatou vnitřní žilou. Narušení a následné spojení materiálu působí něžně a nese v sobě symbolický přesah. Zaujme dvojice, které hledají promyšlený design a minimalistický styl.

Kruh a nekonečno

Milovníci elegance ocení prsteny od Věry Novákové, které na svém povrchu nesou strukturu sépiové kosti, prvek příznačný pro tvorbu šperkařky. Tento promyšlený detail dodává šperku originální a svébytný vzhled. Na první pohled nápadné prsteny si v jednoduché formě zachovávají svou nadčasovost. Inspirací pro jejich vznik byla symbolika kruhu a nekonečno.

Pevný jako láska

Designérské duo a zároveň pár JA-RA použilo na prsteny Moenia duplexní ocel, druh chirurgické oceli, která je 2x pevnější. Autoři při jejich návrhu dbají na vysokou trvanlivost a ergonomii tak, aby každodenní nošení prstenu bylo co nejpříjemnější. Prsteny na první pohled zaujmou čistým a jednoduchým designem, který je ozvláštněn geometrickými srdci.

Vzájemné propojení

Snubní prsteny od Evy Růžičkové osloví ty, které chtějí svou lásku stvrdit minimalistickým prstenem s prvkem nadčasovosti. Svým atypickým tvarem, který mu dodává na zajímavosti, se odlišuje od klasické podoby snubních prstenů. Vykrojený prvek navíc není samoúčelný, díky němu do sebe prsteny vzájemně pasují. Tento princip upomíná na sdílenou lásku a vzájemné propojení.

Spojení a souznění

Čistým a precizním designem osloví zamilované prsteny od designérky Kláry Šípkové. Tvar pracuje s principem Möbiova pásu, plochou, která má jen jednu stranu a jednu hranu. Tento prvek v sobě ukrývá symboliku spojení, jednoty a souznění. Výsledkem jsou jemné minimalistické prsteny s přesahem. Autorka prstenů totiž dokáže prostřednictvím jednoduchých šperků vyprávět celé příběhy.

Prsteny od všech designérů si můžete prohlédnout v tištěném katalogu nebo na online platformě snoubeni.com. K nahlédnutí jsou i v prodejně Czechdesign na adrese Myslíkova 5, kde lze domluvit i veškeré materiálové úpravy a přizpůsobení.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Snubní prsteny a šperkyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2021 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena