Snubní prsteny a šperky

Snubní prsteny

Snubní prsteny symbolizují věčnost spojení, dokonalou harmonii a nerozbitnost vašeho vztahu, který se právě tímto spojením v manželství stává silnějším. Ostatním tak jimi dáváte najevo, že k sobě patříte.

24.6.2024

Vedle fotek (a možná i několika málo dekorací) budou snubní prstýnky to jediné, co vám zůstane jako hmatatelná památka na váš den D. Proto si dnes povíme něco málo právě o nich.

Jak vybírat snubní prsteny?

Spolu s náklady na hostinu o oblečení obvykle bývají snubní prstýnky jednou z těch nejvýznamnějších položek svatebního rozpočtu. Proto je dobré si, stejně jako u všeho dalšího, hned na začátku stanovit maximální částku, kterou jste schopni a ochotni za prstýnky dát. Na cenu má vliv hlavně typ materiálu a kamenů, které mají být součástí prstenů a velikost vašich prstů. Mezi méně finančně náročné materiály patří hlavně stříbro, titan, chirurgická ocel a anti-alergenní rhodium.

Mezi kovy, u kterých se investice do jejich pořízení už šplhá výše, patří tradiční žluté zlato, jemné růžové zlato, módní bílé a v poslední době stále oblíbenější palladium. Poslední zmíněný drahý kov se vyznačuje stříbřitě bílou barvou s jemným nádechem do šeda a velmi se svým vzhledem podobá platině. Jde o stálobarevný kov, který je zcela hypo-alergenní a především několikanásobně tvrdší a odolnější než zlato.

Pokud rádi investujete do luxusních a zároveň kvalitních věcí, pořiďte si prstýnky z platiny. Tento materiál je velmi exkluzivní a odolný vůči opotřebení. Platinové snubní prsteny bývají zpravidla zdobeny brilianty.

Při rozhodování se jaký materiál zvolit se však nemusíte omezit jen na jeden z výše zmíněných kovů. Možností jsou spousty a například kombinace dvou a více kovů v jednom prstenu už dnes není ničím neobvyklým.

Co se kamenů týče, záleží jen a jen na vás, jestli dáte přednost již zmíněným briliantům, které budou na vašem levém prsteníčku zářit dlouhé roky, zirkonům, jejichž lesk trvá sice jen chvíli, ale v den d přece jen bude oslnivý nebo diamantům, které jsou do prstenů obvykle vsazovány na zakázku a mohou je dědit ještě děti dětí vašich dětí jako vzácnou rodinnou památku.

Velikost snubních prstenů si můžete nechat změřit přímo v klenotnictví či salonu, kde budete prstýnky vybírat. V případě, že se po prstýncích poohlížíte na internetu, pak určitě navštivte nejbližší klenotnictví a oba si vyzkoušejte několik párů různě širokých prstýnků (šířka prstýnku může mít, i když obvykle jen malý, vliv na jeho velikost), abyste si byli jistí, že prstýnky objednané online vám budou sedět.

Běžné je nechat si do snubních prstenů zhotovit rytinu, většinou se jedná o jména snoubenců a datum svatby. Vyjímkou nejsou i symboly ve tvaru srdce nebo otisk prstu snoubenců.


Najděte si dodavatele a domluvte se s nimi v naší kategorii Snubní prsteny a šperkyNejpropracovanější online svatební plánovač s kalkulačkou najdete tady
facebookPixel
Sledujte nás@svatba.cz
Máte zájem se prezentovat na Svatba.cz?©2024 Svatba.cz s.r.o. Všechna práva vyhrazena