Focení novomanželů
Bude obezřetné přijet na místo obřadu zhruba o půl hodiny dříve, abyste si mohli prohlédnout okolí a zjistit nejvhodnější místa využitelná k portrétnímu focení novomanželů.
Focení zabere zhruba půl hodiny, ale může trvat i déle. Obvykle se focení odvíjí v zámeckém parku, v zahradě v okolí hotelu nebo restaurace, v prostorách hradu či zámku nebo v historickém centru města.
Je vhodné přistupovat k nevěstě a ženichovi jako k lidem, kteří se pravděpodobně neživí modelingem, a proto budou daleko lépe vypadat fotografie v přirozeném pohybu než ve strnulých pózách. Při této příležitosti je vhodné používat fotoaparát s funkcí kontinuálního zaostřování.
Focení u slavnostního oběda
Profesionální svatební fotograf obvykle fotí jen začátek hostiny, zaměřuje se na tradiční rozbíjení talíře, focení dekorace svatební tabule, jmenovek, květinových aranžmá, dosud netknutých mís s chuťovkami, svatební dort apod.
Někdy setrvá i pro nafocení přípitků, proslovů a novomanželů, jak jedí tradiční knedlíčkovou polévku ze společného talíře. Tím obvykle práce svatebního fotografa končí. Vy, jako fotograf a zároveň svatebčan, máte možnost fotit daleko déle.
Zaměřte se především na krájení svatebního dortu, které se obvykle přesouvá až na pozdější odpoledne, na první novomanželský tanec a samozřejmě na ty nejzajímavější momenty ze svatební zábavy.
Zpracování fotografií
Na svatbě vyfotíte nejméně 500 fotek, pokud budete fotit celý den, může to být klidně i třikrát tolik.
Každou fotku je třeba otevřít a zkontrolovat kontrasty, světlost, tónování apod. Některé fotky je třeba oříznout, retušovat atd. Se snoubenci je třeba se dohodnout, kolik kusů fotografií od vás budou očekávat.
Odevzdávat byste měli pouze fotky povedené a kvalitní. Vyberte proto ty nejlepší a pošlete novomanželům jejich náhledy, ať si vyberou a upřesní, které fotky by chtěli dále upravovat, s efekty, v černobílém provedení apod.
Zdroj: www.fotografove.info, fotograf Petr Vopěnka, www.photographeria.com